Раонич сломи Дел Потро по пътя към финала в Делрей Бийч

26 Февр., 2017
399 преглеждания

Раонич сломи Дел Потро по пътя към финала в Делрей Бийч Свързани турнири
Delray Beach OpenСвързани играчи
Хуан Мартин дел Потро Милош Раонич Джак Сок 26-02-2017 08:23 | Николай Драганов Драганов Поставеният под №1 в схемата Милош Раонич сломи съпротивата на Хуан Мартин дел Потро в полуфинален сблъсък на турнира от сериите ATP 250 в Делрий Бийч след 6:3, 7:6(6) в отделните части. Благодарение на успеха си, световният №4 достигна до първи финал през сезона и общо 20-ти в своята кариера. В опит да спечели девета титла от ATP Раонич ще се изправи срещу американеца Джак Сок, който се наложи над Доналд Йънг в другия полуфинал след 6:4, 7:6(2). „Опитваш се да стоиш далеч от неговия форхенд, защото е много опасен.

Беше въпрос на това да играя максимално на неговия бекхенд“, каза Раонич след победата над Дел Потро. За аржентинеца участието в Делрей Бийч беше първо през 2017 година. „Успя да измъкне някои от важните точки към края на мача, но е нормално да очакваш това, защото е постигнал страхотни неща в тениса. Имах късмета да измъкна този тайбрек“, добави Раонич по адрес на шампиона от US Open 2009, който така и не успява да намери своята най-добра форма заради множеството контузии и в момента се намира под №42 в света.

Мачът в Делрей Бийч беше трети помежду им, като Раонич вече води с 2:1 победи. Въпреки поражението си, Дел Потро демонстрира удовлетвореност от свършеното на първия си турнир през 2017 година. „Завърших турнира в добра форма. Когато играх тук през миналата година, отказах турнира в Акапулко.

Мисля, че играта ми ще се подобрява много. Играах с по-малко от 50% от своя бекхенд. Ако не си на 100% срещу топ тенисистите много трудно ще спечелиш. Трябва да работя още, за да подобря това“, коментира аржентинецът.

За последно Милош Раонич успя да спечели трофей в началото на 2016 година, когато триумфира в Бризбън. В седмия си финал в тура Сок пък ще търси своя трети трофей. Той вече успя да усети вкуса на крайния успех по-рано през сезона, печелейки титлата в Оукланд. Канадецът с балкански корени води с 8:2 в преките двубои, но Сок спечели последния им сблъсък през октомври 2017 на „Мастърс“ турнира в Шанхай.

„Срещали сме се много пъти. Имам доста успехи срещу него, но ме победи при последната ни среща. Винаги е било оспорвано“, коментира Раонич. „Това е двубой, който трябва да отвоюваш за себе си.

Знаеш, че ще бъде тежко, така че е важно да останеш дисциплиниран и с позитивна нагласа“, добави той. _____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.

bg) може да видите ТУК! Коментари Блог От авторитеНазаем Новини Най-четениПоследни Турнир на седмицата Турнир: Delray Beach OpenКатегория: ДругМясто на провеждане: Делрей Бийч, САЩНастилка: ТвърдаНаграден фонд: $599,345Official Website | Livescore Турнир на седмицата Турнир: Open 13Категория: ДругМясто на провеждане: Марсилия, ФранцияНастилка: ЗалаНаграден фонд: €691,850Official Website | Livescore Турнир на седмицата Турнир: Hungarian Ladies OpenКатегория: ДругМясто на провеждане: БудапещаНастилка: ЗалаНаграден фонд: $226,750Official Website | Livescore Турнир на седмицата Турнир: Dubai ChampionshipsКатегория: ДругМясто на провеждане: Дубай, ОАЕНастилка: ТвърдаНаграден фонд: WTA $2,365,250; ATP $2,858,530Official Website | Livescore Турнир на седмицата Турнир: Rio OpenКатегория: ДругМясто на провеждане: Рио де Жанейро, БразилияНастилка: КлейНаграден фонд: $1,603,940Official Website | Livescore