17 Мар., 2017
353 преглеждания

Вавринка на първи полуфинал в Индиън Уелс Свързани турнири
BNP Paribas OpenСвързани играчи Стан ВавринкаТагове
вавринка индиън уелс мастърс 1000 тийм кареньо буста куевас 17-03-2017 08:34 | Любомир Тодоров Третият поставен Стан Вавринка за първи път в кариерата си стигна до полуфиналите на турнира от „Мастърс 1000“ в Индиън Уелс.Швейцарецът надделя с 6:4, 4:6, 7:6(2) над Доминик Тийм след два часа и половина игра, за да запише 450-ата си победа в АТР.Тийм започна мача с пробив, но Вавринка веднага го върна, при това на нула. 31-годишният шампион от US Open проби и в последния гейм на сета.

Във втория Доминатора направи брейк за 2:1 и този път удържа преднината си до края. Гостувалият и в София 23-годишен австриец поведе с 3:0 в заключителната част. Стан върна пробива за 2:3, а в 12-ия гейм имаше и мачбол, който Тийм отрази. В последвалия тайбрек след 2:2 точки Вавринка спечели оставащите пет разигравания, а с това и двубоя.

„Нивото беше много високо тази вечер. Щастлив съм от начина, по който играх и стигнах до победата. Той е труден съперник. И двамата показахме чудесна игра, срещата се реши от една или две точки.

В тайбрека сервирах добре и бях концентриран да не му давам възможности“, каза швейцарецът, който се стреми към втора титла от „Мастърс 1000“ слет тази в Монте Карло през 2014 година.Съперник на Вавринка на полуфинала ще бъде №23 в схемата Пабло Кареньо Буста. Испанецът победи съименика си Пабло Куевас от Уругвай с 6:1, 3:6, 7:6(4), като спаси два мачбола в края на третата част.Швейцарецът води с 2-0 в преките двубои, които обаче са били на клей.

За последно те играха в Женева миналата година, когато Стан спечели с 6:3, 6:1 на четвъртфинала. _____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.

bg) може да видите ТУК! Коментари Блог От авторитеНазаем Новини Най-четениПоследни Турнир на седмицата Турнир: BNP Paribas OpenКатегория: МастърсМясто на провеждане: Индиън Уелс, САЩНастилка: ТвърдаНаграден фонд: $7,913,405Official Website | Livescore