294 преглеждания

Фонини изхвърли шампиона Мъри Свързани турнири
Internazionali BNL d′ItaliaСвързани играчи
Анди Мъри Флавия Пенета Тагове
фонини мъри рим 17-05-2017 08:02 | Любомир Тодоров Фабио Фонини поднесе голямата изненада във втория кръг на „Мастърс 1000“ турнира в Рим, след като отстрани шампиона от 2016-а и световен №1 Анди Мъри в късния мач на централния корт. Италианецът победи с 6:2, 6:4 британеца ден след 30-ия му рожден ден. В първия сет Фонини поведе с 4:0 и лесно затвори сета след 40 минути игра. В следващата част Фабио дръпна с 4:1 с два пробива.

Мъри върна единия при 3:5, но в десетия гейм съперникът му затвори мача с гейм на 15. Съпругът на Флавия Пенета завърши с впечатляващите 31 печелавши удари. Фонини е първият италианец, победил водач в ранглистата след Филипо Воландри, който през 2007-а спечели, отново в Рим, срещу Роджър Федерер. От своя страна Мъри си спечели съмнителната слава да е първият шампион, загубил още в откриващия си двубой във „Форо Италико“ от 2008 година.

Тогава Хуан Карлос Фереро елиминира Рафаел Надал.В третия кръг Фабио Фонини очаква победителя от двубоя между Александър Зверев и Виктор Троицки. _____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.

tennis24.bg) може да видите ТУК! Коментари Блог От авторитеНазаем Новини Най-четениПоследни Турнир на седмицата Турнир: Internazionali BNL d′ItaliaКатегория: МастърсМясто на провеждане: Рим, ИталияНастилка: КлейНаграден фонд: €4,835,975Official Website | Livescore