Фонини спаси два мачбола и продължава напред в Мец

9 Ное., 2023
52 преглеждания

Фабио Фонини спаси два мачбола и се класира за четвъртфиналите в Мец. Италианецът постигна драматичен обрат с 4:6, 7:6 (7), 7:6 (5) срещу Александър Бублик.Фонини спечели две разигравания в тайбрека на втората част, след които казахстанецът можеше да се окаже краен победител в срещата. Бублик пропиля пробив аванс в третия сет, а италианецът приключи двубоя след два часа и 53 минути.

На първия си четвъртфинал в турнир на АТП за сезона Фабио Фонини ще се изправи срещу шампиона от миналия сезон Лоренцо Сонего.Участващият с „уайлд кард“ Пиер-Юг Ербер победи със 7:5, 6:4 нидерландеца Гийс Броуер, участващ в основната схема като „щастлив губещ“.Люка ван Аш продължава сред най-добрите осем на турнира след двубоя си с бившия номер 3 в световната ранглиста Стан Вавринка. Швейцарецът прекрати участието си в срещата в края на втората част.

19-годишният представител на домакините Ван Аш загуби първия сет с 3:6, но след това победи със 7:6 (6).Французинът спаси два мачбола във втората част, а след това имаше късмет и се класира за втория си четвъртфинал от турнирите на АТП през годината. Следващият съперник на Люка ван Аш ще бъде Пиер-Юг Ербер.