За 22 минути Стоеви стигнаха финала

17 Авг., 2017
342 преглеждания

Водачките в схемата на двойки на международния турнир по бадминтон в зала „София“ Габриела и Стефани Стоеви стигнаха до финала без загубен гейм.Българките, които са европейски вицешампионки, победиха третите поставени Йозге Байрак и Джемре Фере от Турция с 21:9, 21:5 след само 22 минути игра.За титлата в четвъртък сестри Стоеви излизат около 10:30 часа срещу други бадминтонистки от Турция. Това са вторите в схемата Бенгису Ерчетин и Назлиджан Инчи.

Двете двойки не са се срещали до момента. Габриела и Стефани са №12 в световната ранглиста, където техните съпернички са 142-и.Финалист на смесени двойки е Алекс Флаар. Той е роден в Холандия, но избра да представя България, защото майка му Емилия е наша сънародничка и бивша националка в спорта с перото.

Флаар и Ирис Табелинг от Холандия тръгнаха от квалификациите и днес победиха вторите поставени Микел Стоферсен и Сузан Екелунд от Дания с 21:12, 21:9. На финала те ще срещнат други датчани – Матиас Тюри и Емилие Олеструп.