Нестеров направи обрат и се класира за финала в Актобе

9 Мар., 2024
20 преглеждания

Националът на България за Купа „Дейвис“ Пьотр Нестеров направи нов страхотен обрат и се класира за финала на сингъл на турнира на твърди кортове в Актобе (Казахстан) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставеният под №4 Нестеров победи с 4:6, 7:5, 6:2 Артур Кукасян от Русия. Срещата продължи 2 часа и 28 минути.Българинът успя да се измъкне от 0-40 на собствен сервис при 5:5 във втория сет и да спечели осем от последните десет гейма в мача.

Вчера Пьотр спаси седем мачбола и победи с 3:6, 6:3, 7:5 Павел Вербин от Русия.Това е четвърта победа за Пъотр на турнира.В спор за титлата Нестеров ще играе срещу №3 в схемата Евгени Карловски от Русия.До момента Пьотр Нестеров е спечелил две титли на сингъл от турнири за мъже на ITF.

Прзе миналата година той триумфира на два турнира в Кувейт.