Кузманов се класира за основната схема

31 Окт., 2017
358 преглеждания

Димитър Кузманов записа осма победа в последните си девет мача и се класира за основната схема на турнира на червени кортове от сериите „Чалънджър“ в Гуаякил (Еквадор) с награден фонд 50 хиляди долара и гостоприемство. Мико победи с 6:3, 6:4 поставеният под №7 в квалификациите Лени Хампел от Австрия. Кузманов спечели пет поредни гейма от 3:3 в първата част до 2:0 във втората. Със стабилен сервис Димитър не даде шанс на 20-годишния Хампел да стигне до рибрейк и затвори мача с 6:4.

Преди този успех Кузманов елиминира в пресявките поставения под №2 Жоао Педро Сорги (Бразилия) с 6:4, 5:7, 6:1 и колумбиеца Кристиан Родригес с 6:3, 6:4.За класирането си за основната схема националът на България прибави 3 точки за световната ранглиста. В първия кръг той се изправя срещу №2 в схемата Николас Кикер от Аржентина.Така Мико продължава великолепната си серия в последната седмица.

В Лима (Перу) той записа записа пет впечатлавящи победи и стигна до четвъртфиналите.