Симон Антони Иванов се класира за четвъртфиналите

27 Апр., 2023
63 преглеждания

Симон Антони Иванов се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Аламинос-Ларнака (Кипър) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставеният под номер 5 българин елиминира румънския квалификант Драгош Николае Казаку с убедителното 6:2, 6:2 за 71 минути.Така той си осигури 2 точки за световната ранглиста, а следващият му съперник ще бъде четвъртият в схемата Елмер Мьолер (Дания).Габриел Донев пък отпадна във втория кръг след поражение от номер 6 Адам Мундир (Мароко) с 6:4, 4:6, 4:6 след два часа и четвърт игра, като в решителния трети сет българинът пропиля аванс от 3:1 гейма.

На двойки Донев и Иванов отпаднаха на четвъртфиналите след драматично поражение от представителите на домакините Стилианос Христодулу и Сергис Кирацис с 6:4, 4:6, 9-11. Българите имаха аванс от 5:1 точки в решаващия шампионски тайбрек, но допуснаха обрат.