Елизара Янева е полуфиналистка на сингъл и финалистка на двойки в Италия

6 май, 2023
72 преглеждания

Елизара Янева се класира за полуфиналите на сингъл и финала на двойки на турнира от категория J200 в Салсомаджоре, Италия. 16-годишната българката разгроми на четвъртфиналите с 6:0, 6:1 Рут Лавевиас от Испания. Това е трета победа за Янева на турнира без загубен сет и само 8 загубени гейма. За място на финала Елизара ще играе срещу партньорката си на двойки Сара Илиев от Франция.

В турнира на двойки Янева и Илиев се класираха на финал. В спор за титлата двете ще играят срещу Салас от Испания и Мадузи от Италия.Междувременно Виктор Марков отстъпи на четвъртфиналите на сингъл при юношите с 3:6, 3:6 на №6 в схемата Габриеле Вилпита от Италия. Преди този мач Марков постигна две победи без да загуби сет.