Донски започна с две победи на турнир в Словения

15 юни, 2023
58 преглеждания

Александър Донски записа победи на сингъл и на двойки на старта на турнира на клей в словенския град Лития с награден фонд от 15 000 долара. Националът на България за купа „Дейвис“ победи в първия кръг на сингъл Томаш Ироушек от Чехия с 6:2, 6:3. Срещата продължи 1 час и 36 минути.Донски поведе с 3:0 в началото, а след това направи още един пробив, за да затвори първия сет с 6:2.

Във втората част Донски дръпна с 4:1 и затвори мача с 6:3.Българинът ще играе във втория кръг срещу №5 в схемата Томас Фархат от Аржентина.В турнира на двойки Донски и Доминик Келовски от Чехия победиха хърватите Роко Хорват и Вито Хорват със 7:6(3), 6:2. На четвъртфиналите Донски и Келовски ще играят срещу представителите на домакините от Словения Блаз Кавчич и Матич Крижник.