Убедително начало за Ига Швьонтек на Уимбълдън

3 Юли, 2023
67 преглеждания

Световната №1 Ига Швьонтек започна с победа участието си на „Уимбълдън“. В първия кръг тя се наложи срещу китайката Лин Жу с 6:1, 6:3 за 1:21 часа игра.22-годишната полякиня, която спечели титлата на Откритото първенство на Франция за трети път миналия месец, ще опита за първи път да триумфира на „Уимбълдън“, където до момента не е преминавала четвъртия кръг.Швьонтек спечели първите пет гейма и набързо приключи първия сет с 6:1.

Във втория китайката оказа по-сериозна съпротива и дори направи пробив за 2:2, след което Швьонтек дръпна с 4:3, преди срещата да бъде прекъсната за известно време заради дъжд.При подновянето на играта полякинята прекара още седем минути на корта, спечели още два гейма и приключи мача с 6:3.Двукратната шампионка на турнири от Големия шлем Виктория Азаренка също стартира успешно на „Уимбълдън“ след трудна победа в три сета срещу китайката Юан Юе с 6:4, 5:7, 6:4.