Радулов пропусна сетбол и отпадна на четвъртфиналите на Уимбълдън

13 Юли, 2023
64 преглеждания

Илиян Радулов отпадна на четвъртфиналите на сингъл при юношите на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Българинът отстъпи в равностоен мач с 6:7(4), 3:6 на №4 в схемата Купер Уилямс от САЩ. Срещата продължи 94 минути.На два пъти Радулов успя да навакса пробив пасив, а при 6:5 пропусна сетбол при сервис на Уилямс в първия сет.

Така се стигна до тайбрек. В него Радулов поведе с 3:1, но загуби шест от следващите седем точки. Във втората част Уилямс проби за 5:3 и след това затвори мача на собствен сервис.Преди този мач Радулов постигна страхотни победи и елиминира Пол Барбие Газьо от Франция, Матич Крижник от Словения и Николай Будков Кяер от Норвегия.

Това беше втори четвъртфинал за Илиян през тази година от турнирите от Големия Шлем. Българинът стигна до топ 8 на Откритото първенство на Австралия, а на „Ролан Гарос“ игра на осминафинал.През следващата седмица Радулов ще вземе участие на Европейското лично първенство до 18 г. в Клостерс (Швейцария).

Там България ще бъде представена при юношите от Илиян Радулов, Адрияно Дженев и Анас Маздрашки. При девойките в отбора са включени Ива Иванова и държавната шампионка Александра Габровска.Междувременно Ива Иванова отпадна на осминафиналите на двойки при девойките. Българката и Малвина Ровинска от Полша отстъпиха с 2:6, 6:3, 5-10 на третите поставени Саяка Иши и Ена Коике от Япония.