Станаха ясни всички четвъртфинали на US Open

5 Сеп., 2023
72 преглеждания

Карлос Алкарас продължава защитата на титлата си от US Open. Водачът в световната ранглиста победи италианеца Матео Арналди с 6:3, 6:3, 6:4 за близо два часа, за да продължи на четвъртфиналите. Испанецът направи пет пробива в двубоя и един път загуби подаването си.“Интензивността от началото до последната топка ми хареса.

Изиграх наистина силен мач, с малко грешки, показах моята игра. Доволен съм от представянето си“, каза 20-годишният шампион от Уимбълдън.Следващият съперник на Алкарас ще бъде номер 12 в схемата и бивш финалист в турнира Александър Зверев (Германия), който елиминира шестия поставен Яник Синер (Италия) с 6:4, 3:6, 6:2, 4:6, 6:3 в двубой, продължил 4:41 часа.В изцяло руски сблъсък на четвъртфиналите ще се срещат номер 3 в схемата Даниил Медведев и номер 8 Андрей Рубльов, които са близки приятели в живота.

Медведев победи Алекс де Минор (Австралия) с 2:6, 6:4, 6:1, 6:2 и достига до тази фаза на турнира в Ню Йорк за четвърти път в последните пет години.