Втори медал за Росица Денчева от Европейското първенство

29 Сеп., 2023
49 преглеждания

Продължава страхотното представяне на Росица Денчева на Европейското лично първенство за юноши и девойки до 16 г. Парма (Италия). Българката се класира за полуфиналите на сингъл при девойките и осигури втори медал за България от първенството. Вчера Денчева и Елизара Янева се класираха и за полуфиналите на двойки.

Поставената под №3 Денчева разгроми с 6:2, 6:0 Мелида Биро от Унгария на четвърфиналите на сингъл. Така Роси постигна четвърта поредна победа без да загуби сет. В първите си четири мача Денчева загуби само десет гейма!За място на финала Денчева ще играе срещу победителката от мача между втората поставена Чаро Ескива Банюлс от Испания и №12 в схемата Миа Поханкова от Словакия.

По-късно днес Денчева и Янева ще играят на полуфинал в турнира на двойки при девойките.Поставените под №1 в схемата българки ще играят срещу Надя Афелт и Мартина Шрутва от Полша.Треньори на българчетата са Владислав Матеев и Христоско Атанасов.