Григор Димитров отпадна на полуфиналите в Шанхай

14 Окт., 2023
47 преглеждания

Григор Димитров отпадна на полуфиналите на турнира на твърда настилка от сериите „Мастърс 1000“ в Шанхай с награден фонд 8,8 милиона долара. Българинът отстъпи с 6:7(7), 3:6 на Андрей Рубльов от Русия. Срещата продължи 1 час и 52 минути.Преди този мач Григор постигна четири победи при само един загубен сет.

На осминафиналите Димитров елиминира на осминафиналите №1 в схемата и №2 в световната ранглиста Карлос Алкарас от Испания.Българинът пропусна четири точки за пробив при 3:2 в първия сет. Рубльов стигна първи до пробив за 6:5, но Григор отговори с рибрейк и вкара сета в тайбрек. В него Димитров имаше сетбол при 7:6 точки, но загуби следващите три разигравания.

Димитров започна перфектно втория сет и поведе с 2:0, но загуби пет поредни гейма. При 5:3 Рубльов сервира за спечелване на мача и го затвори с гейм на нула.Така Димитров пропусна възможността да се класира за първи финал на Мастърс 1000 турнир от 2017 година, когато спечели титлата в Синсинати. Димитров вече е с баланс от една победа и осем загуби на полуфинали на надпревари от такъв ранг.