Григор Димитров отново се справи с Музети

30 Окт., 2023
42 преглеждания

Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира на твърди кортове в зала от сериите „Мастърс“ 1000 във френската столица Париж с награден фонд 7.6 милиона евро. Българинът постигна втора победа в рамките на седем дни срещу №22 в световната ранглиста Лоренцо Музети от Италия. Димитров се наложи с 6:2, 6:7(4), 6:3 след 2 часа и 20 минути игра.

Предната седмица Гришо победи Музети с 6:3, 6:4 на старта на турнира във Виена.Във втория кръг Димитров ще играе срещу Даниил Медведев (Русия), от когото загуби на същата фаза на турнира във Виена.Димитров спечели пет поредни гейма от 1:2 до 6:2 в първия сет срещу Музети. Българинът проби за 2:1 във втория сет, а при 5:3 изпусна мачбол при сервис на Музети.

След това Григор сервира за спечелване на мача, но допусна да бъде пробит. До края на сета нова пробиви нямаше и така се стигна до тайбрек. В него Музети поведе с 6:2 точки и от третата си възможност изравни сетовете.Българинът започна великолепно третата част и поведе с 3:0.

До края Димитров сервира много стабилно и затвори мача с 6:3.