Синер изведе Италия до триумф за Купа Дейвис

26 Ное., 2023
46 преглеждания

Яник Синер изведе Италия до спечелването на отборния турнир Купа Дейвис. На финала в испанския град Малага „адзурите“ се наложиха с 2:0 срещу Австралия.Синер победи с 6:3, 6:0 Алекс де Минор след пет пробива и 82 минути игра. Италианският тенисист приключи втория двубой на сингъл при третата си възможност.

В първата среща Матео Арналди се наложи със 7:5, 2:6, 6:4 срещу Алексей Попирин. Италианецът спечели началния удар на австралиеца в десетия гейм на третия сет и се поздрави с краен успех след минути на два часа и половина на корта.22-годишният Синер приключва сезона с най-добро лично постижение от 64 успеха и само 15 поражения, изкачвайки се на четвърта позиция в световната ранглиста.На полуфиналите Яник Синер спаси три мачбола в срещата с лидера в класацията на АТП Новак Джокович.

Италия триумфира с Купа Дейвис за общо втори път в историята. Първият успех на „адзурите“ в турнира е през 1976 година.