Григор Димитров победи Танаси Кокинакис и се класира за третия кръг на Australian Open

18 Ян., 2024
39 преглеждания

Григор Димитров се класира за третия кръг при мъжете на Откритото първенство на Австралия. Поставеният под №13 в схемата Димитров победи с 6:3, 6:2, 4:6, 6:4 Танаси Кокинакис (Австралия). Срещата продължи 3 часа и 29 минути. Успехът бе 33-и при участията на Димитров на Откритото първенство на Австралия.

В третия кръг Григор ще играе срещу №69 в световната ранглиста Нуно Боржеш от Португалия. Българинът проби за 3:1 в първия сет и запази преднината си за 6:3. Във втората част Григор направи два пробива и спечели с 6:2. В третия сет Кокинакис поведе с 5:4 и 40-15 при сервис на Димитров и от втората си възможност намали пасива в сетовете.

Димитров проби за 5:4 в четвъртия сет и след това затвори мача на собствен сервис. „Той имаше малко проблеми с хълбока, от друга страна бях пасивен в определена част от мача. Условията бяха малко по-тежки. Трябваше да бъда по постоянен, той се радваше на подкрепата на публиката.

За мен беше важно да се възползвам от грешките, които допускаше. Създавах възможности за пробив, но не можех да ги реализирам. Трябваше да покажа, че мога да съм търпелив“, заяви Димитров след срещата. „Постоянството е това, което ми помага.

Екипът ми ми помага да достигна до това ниво. През всичките тези години имахме ясни цели. Разговаряхме през тези няколко месеца и си казахме, че трябва да се върнем на върха. Трябва да съм сигурен, че тялото ми ме слуша, че нямам контузии, че мога да работя, да тренирам.

“ „Нищо не е толкова добро, нищо не е толкова лошо. Опитвам да намеря баланса в живота. Аз съм на етап в живота, в който мога само да се наслаждавам на това, което правя. Независимо дали печеля, или губя.

Знам, че не ми остава много време в тениса, който ми даде толкова много. Много съм благодарен за възможността, която имам – да изляза още веднъж на корта, да тренирам или да съм във фитнеса. Победите са си победи, загубите са си загуби – те винаги ще бъдат тук. Опитвам се да остана позитивен доколкото е възможно“, завърши Димитров.