Росица Денчева спаси седем мачбола и направи страхотен обрат в Гърция

7 Мар., 2024
18 преглеждания

Росица Денчева се класира за четвъртфиналите на турнира на клей за жени в Ираклион (Гърция) с награден фонд 15 хиляди долара. 16-годишната Денчева направи уникален обрат и се наложи с 2:6, 7:5, 6:4 над Виола Турини от Италия. Срещата продължи 2 часа и 17 минути.Денчева изоставаше с 2:5 във втория сет и успя да спаси седем мачбола.

Роси спаси два мачбола при 2:5, три при 3:5, и два при 4:5 гейма в полза на италианката. В този период от мача българката спечели пет поредни гейма и изравни сетовете след 7:5. В третата решителна част Денчева имаше пасив от 2:4, но с нова серия от четири гейма затвори мача в своя полза.За място на полуфиналите Денчева ще играе срещу първата поставена представителка на домакините Сапфо Сакелариди.