Григор Димитров с втори чист успех и място на осминафиналите

12 Мар., 2024
17 преглеждания

Григор Димитров се класира за осминафиналите на първия за сезона Мастърс 1000 турнир в Индиън Уелс, САЩ. Най-добрият български тенисист се наложи с 2:0 сета над французина Адриан Манарино, в отделните части 6:3, 6:3. Двубоят на трети корт продължи точно 80 минути, а след неговия край Димитров продължава да бъде със 100% успеваемост срещу Манарино – 5/5 победи. В спор за място на четвъртфиналите Димитров ще срещне победителя от срещата между Даниил Медведев и Себастиан Корда, които играят малко по-късно днес.

В първия кръг Григор елиминира друг французин Александър Мюлер със 7:5, 6:2.Григор Димитров започна силно срещата и осъществи ранен пробив за преднина 3:1 гейма, след което взе подаването си на 0, за да затвърди за 4:1. Сервирайки за сета при 5:3 българинът за първи път трябваше да отразява точка за връщане на пробива – 30:40, но се справи отлично, като спечели следващите три разигравания, осигурявайки си преднина 6:3 след 37 минути игра. Във втората част Димитров отново успя да стигне до ранен пробив.

Направи го в петия гейм, когато реализира четвъртия открил се пред него брейк-пойнт. Последва бърз сервис-гейм на 0 за първата ни ракета и комфортен аванс от 4:2 гейма. В седмия гейм Манарино успя да се спаси от ситуация 0:40, печелейки пет последователни разигравания и съхранявайки интригата в сета – 3:4. Неизбежното се случи малко по-късно, когато с третия си пробив в мача Григор Димитров си подпечата успеха и място в следващата фаза на турнира.