Медведев надхитри Григор Димитров и заслужи място на четвъртфиналите

14 Мар., 2024
37 преглеждания

Григор Димитров приключи участието си на Мастърс 1000 турнира на твърди кортове в Индиън Уелс, САЩ. Най-добрият български тенисист отстъпи с 4:6, 4:6 пред Даниил Медведев в среща от осминафиналите на надпреварата. Това беше мач номер десет между двамата, като роденият в Москва тенисист записа седми успех. Един пробив се оказа достатъчен за изхода на първия сет.

Осъществи го Медведев, който се справи с подаването на Григор Димитров за преднина 3:2 гейма. До края на първата част българинът така и не успя да затрудни началния удар на опонента си. Медведев, бивш №1 в света, започна по-силно и втората част, като след ранен пробив поведе с 2:1 гейма.Димитров отговори със светкавичен ри-брейк и изравни за 2:2, с което съхрани интригата в сета и мача.

В седмия гейм руснакът отново проби и поведе с 4:3, след което до края на срещата не изпусна инициативата, осигурявайки си място сред най-добрите осем в турнира. „Срещу Григор (Димитров) никога не е лесно. Днес имаше и силен вятър, който също повлия на играта. От едната страна (на корта) беше по-трудно да се играе.

Радвам се, че успях да се справя с условията и да продължа напред. Благодаря за подкрепата от страхотната публика“, каза в интервюто на корта Медведев. Димитров завърши срещата с 29 непредизвикани грешки, срещу едва 13 за Медведев. На четвъртфиналите руснакът ще срещне победителя от двубоя между Тейлър Фриц и Холгер Руне.