Алкарас спечели титлата в Индиън Уелс за втора поредна година

18 Мар., 2024
16 преглеждания

Карлос Алкарас спечели за втори пореден път турнира от сериите Мастърс 1000 в Индиън Уелс. В повторение на миналогодишния финал поставеният под №2 в схемата Алкарас надигра четвъртия Даниил Медведев със 7:6(5), 6:1 за час и 44 минути.За 20-годишния Алкарас това е първа титла от тази в Уимбълдън, която спечели през лятото на миналата година.Интрига във финалния мач имаше само в първия сет.

Той започна по-добре за Медведев, който използва грешките на Алкарас и поведе с 3:0 гейма. Испанецът обаче бързо коригира играта си и успя да изравни при 3:3.Последваха геймове, в които и двамата сервиращи взимаха подаванията си, макар и не особено лесно. Така се стигна до тайбрек, в който Алкарас направи минипробив още за първата точка.

Медведев изравни при 5:5, но нов минипробив позволи на младия испанец да спечели сета.Във втората партия от мача интрига нямаше, тъй като Алкарас бързо поведе с пробив, а в края на двубоя реализира и още един такъв, за да вдигне 13-ата титла в кариерата си.