Давид Гофен започна с лесен успех

23 Сеп., 2016
406 преглеждания

Шампионът от турнира в зала в Мец от 2014 година Давид Гофен започна участието си с убедителна победа. Вторият поставен белгиец надигра Ян-Ленард Щруф от Германия с 6:4, 6:2 за малко повече от един час.Гофен загуби само 10 точки при свой начален удар в мача и направи три пробива. На четвъртфиналите той се изправя срещу осмият в схемата Никола Маю.

Французинът се наложи над Иля Марченко от Украйна с 6:3, 6:4.Още един бивш шампион продължава в турнира. Това е победителят от 2010-а Жил Симон. Четвъртият поставен французин надделя над Гийермо Гарсия-Лопес от Испания след 6:7(3), 6:3, 6:4 за два часа и 40 минути игра.

Следващият опонент на Симон ще бъде Малек Джазири от Тунис, който спря местния квалификант Венсан Мийо с 4:6, 6:3, 6:3.Третият в схемата Люка Пуй също е четвъртфиналист. Френският национал победи сънародника си Пиер-Юг Ербер с 6:4, 6:7(6), 6:4 и очаква в следващия кръг отново французин – Жулиен Бенето.