Доминик Тийм на шести финал за сезона

24 Сеп., 2016
426 преглеждания

Доминик Тийм се класира за шестия си финал за сезона, след като стигна до мача за титлата на турнира в зала в Мец, Франция, който е от категория „АТР 250“.Водачът в схемата от Австрия се наложи след обрат над местния любимец Жил Симон с 4:6, 7:5, 6:3 за повече от два часа игра. Тийм беше близо до загубата, защото след като спечели първия сет, във втория четвъртият поставен французин проби и при 5:4 сервираше за спечелване на срещата. Десетият в света Доминик се измъкна, като върна брейка с форхенд на линията, а послед направи още един, за да изравни после частите.

В решителния сет Тийм имаше възможности за пробив, но успя да постигне такъв чак за 5:3. След което при своя сервис стигна до мачпойнт и го реализира. Австриецът постигна 38 печеливши удари в срещата.В неделя Доминик ще се опита да спечели четвърта титла за година и първа в зала.

Този сезон той триумфира на клей в Буенос Айрес, на хард в Акапулко и на трева в Щутгарт.Съперникът на Тийм се определя в срещата между втория в схемата Давид Гофен от Белгия и третия Люка Пуй от Франция.