7 Ян., 2017
456 преглеждания

Новак Джокович взе втори златен сокол Свързани турнири
Qatar OpenТагове
джокович доха мъри 07-01-2017 20:14 | Любомир Тодоров Световният номер две Новак Джокович защити титлата си от турнира в катарската столица Доха от категория АТР 250.На финала сърбинът надигра водача в ранглистата Анди Мъри от Великобритания с 6:3, 5:7, 6:4 след два часа и 53 минути, за да вдигне за втори път наградата във вид на златен сокол на връх Коледа, която се празнуват в родината му на 7 януари.Това беше 25-ата победа на Ноле над Анди в 36-ия им двубой, който беше първи помежду им за годината. Загубата прекъсна и серията на Мъри от 28 поредни победи.

Първата част започна с дълги геймове. Първи до точка за пробив стигна водачът в ранглистата в третия гейм, но Джокович се защити. На свой ред той използва слаб сервис гейм на Мъри и от 15:40 направи брейк за 5:3, след което затвори сета без проблеми.По подобен сценарий се разви началото на следващата част.

Анди стигна до брейк пойнт в шестия гейм, но не успя да го реализира. Веднага след това Ноле проби след двойна грешка на шотландеца. При 3:5 Мъри сервираше за оставане в двубоя и се справи на 15. После Джокович застана на крайната линия.

Той поведе с 30:0, но направи първата си двойна грешка, след което олимпийският шампион стигна до точка за пробив. Белградчанинът я отрази с форхенд уинър по диагонала, а малко по-късно стигна и до три шампионски точки, но ги пропиля. Анди проби за 5:5 и записа 112-и пореден мач, в който е реализирал поне един брейк. В следващия гейм при 40:30 за Мъри Джокович се ядоса на лошо отиграване и счупи ракетата си, за което съдията на стол Карлос Бернардес му даде наказателна точка, защото го бе предупредил в първия сет, защото удари зрител с топка.

После шотландецът направи още един пробив, за да изравни сетовете.В решителния сет Ноле изглеждаше на предела на силите си. Но в седмия гейм той избухна и направи пробив на нула, който след това затвърди за 5:3. После Джокович, както в края на втората част, сервираше за титлата.

От 0:30 сърбинът стигна до четвърта шампионска точка и този път успя след форхенд върху линията. _____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.

bg) може да видите ТУК! Коментари На Живо

Brisbane International 2017 1 2 3

Григор Димитров

08-01-2017 11:00

Кей Нишикори

Блог От авторитеНазаем Новини Най-четениПоследни Турнир на седмицата Турнир: Shenzhen OpenКатегория: ДругМясто на провеждане: Шензен, КитайНастилка: ТвърдаНаграден фонд: $626,750Official Website | Livescore Турнир на седмицата Турнир: Chennai OpenКатегория: ДругМясто на провеждане: Ченай, ИндияНастилка: ТвърдаНаграден фонд: $505,730Official Website | Livescore Турнир на седмицата Турнир: Qatar OpenКатегория: ДругМясто на провеждане: Доха; Категория: ATP 250Настилка: ТвърдаНаграден фонд: $1,334,270Official Website | Livescore Турнир на седмицата Турнир: Brisbane InternationalКатегория: ДругМясто на провеждане: Категория: ATP 250; WTA PremierНастилка: ТвърдаНаграден фонд: $495,630Official Website | Livescore