Григор Димитров продължава след труден обрат (снимки)

19 Ян., 2017
394 преглеждания

Григор Димитров продължава след труден обрат (снимки) Свързани новини

Рутинна победа за Димитров на старта на Australian Open Григор се обърна на български към феновете: Благодаря ви! (видео) Григор Димитров играе на Хайсенс Арина – програма Какво научихме от първите дни на Откритото първенство на Австралия Сепи спаси мачбол и отстрани голямата надежда на домакините (снимки) Мъри се контузи при лесен успех над руснак (снимки) Програма за Australian Open, ден IV Димитров излиза за победа №35 в Големия шлем Свързани турнири Australian OpenСвързани играчи
Григор Димитров Хьон Чун Тагове
Григор Димитров Хьон Чун 19-01-2017 06:26 | Станко Димов Григор Димитров се класира за трети кръг на Откритото първенство на Австралия. Това стана факт, след като българинът победи с 3:1 сета Хьон Чун (Южна Корея), в отделните части 1:6, 6:4, 6:4, 6:4. Двубоят се проведе на „Хайсенс Арина” и продължи малко повече от два часа и половина.

ГАЛЕРИЯ ОТ ДВУБОЯ ВИЖТЕ ТУКНачалото никак не беше обнадеждаващо за българина, който загуби първата част с 1:6 за малко повече от 20 минути. Хьон Чун успя да изненада Григор с агресивна игра и отлично покриване на корта. Българинът пък „помогна” с доста непредизвикани грешки. Димитров успя да излезе от шока и започна втория сет с пробив, който се оказа напълно достатъчен на нашето момче да изравни резултата – 1:6, 6:4.

През втората част Григор загуби едва 3 точки при свой начален удар. Третият сет не започна добре за Димитров, който след ранен пробив изоставаше с 0:2. В последствие обаче българинът взе 6 от следващите 8 гейма и успя да поведе в резултата в сетовете. В четвъртата част Димитров проби на два пъти, като веднъж загуби подаването си, но това не му попречи да затвори сета и мача.

Следващият съперник на Димитров ще бъде Ришар Гаске. По-рано днес французинът нямаше никакви проблеми в двубоя си с Карлос Берлок (Аржентина) – 6:1, 6:1, 6:1. До момента Гаске води с 5:1 победи в двубоите с Димитров. Българинът обаче спечели последната им среща, която беше на „Мастърс 1000” в Шанхай в края на миналия сезон – 6:4, 6:4.

Миналата година Димитров приключи участието си на Australian Open именно в трети кръг, където отстъпи пред Роджър Федерер. Ако успее да победи Гаске, Григор Димитров ще се класира за осминафинал, където най-вероятно ще играе с шампиона от миналата година Новак Джокович. РАЗВИЕТО НА ДВУБОЯ ГЕЙМ ПО ГЕЙМ _____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.