318 преглеждания

Гофен продължава след обрат срещу Тийм Свързани турнири
Australian OpenСвързани играчи
Давид Гофен Доминик Тийм Тагове
гофен тийм мелбърн 23-01-2017 08:01 | Любомир Тодоров Поставеният под №11 Давид Гофен се наложи над осмия в схемата австриец Доминик Тийм с 5:7, 7:6(4), 6:2, 6:2 след два часа и 43 минути игра. Белгиецът се класира за първия си четвъртфинал на Откритото първенство на Австралия, където очаква победителя от мача на Григор Димитров с Денис Истомин.След разменени по два пробива в началото на първата част, 23-годишният Тийм направи важен брейк за 6:5, след което спечели подаването си на нула. Във втория сет 3 години по-големият Гофен изпусна 4 сетпойнта в 10-ия гейм, но после в тайбрека спечели, за да изравни общия резултат.

В следващата част белгиецът взе 5 поредни гейма от 1:2, за да поведе. В последния сет Давид отново направи два пробима, за да запише пета победа от осем мача срещу Тийм.Гофен завърши срещата с 38 печеливши удари, включително и 15 аса, срещу 29 непредизвикани грешки (2 двойни). Следващият турнир на Доминик Тийм и Давид Гофен ще бъде в София от 5 февруари.

_____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!