Японски талант мечтае за титла от US Open

6 Мар., 2017
376 преглеждания

Японски талант мечтае за титла от US Open Свързани новини

Евгени Донской с велика победа над Федерер в Дубай Най-доброто от осминафиналите в Акапулко (видео) Тагове
йошихито нишиока япония нишикори 06-03-2017 09:05 | Николай Драганов Драганов 21-годишният японец Йошихито Нишиока записа рекордно класиране в ранглиста и от новата седмица вече се намира под №70 в света. Нишиока успя да се изкачи с 16 позиции благодарение на впечатляващото си представяне на турнира от сериите ATP 500 в Акапулко, където победи двама американци, влезли в надпревара като шампиони от два ATP 250 турнира през февруари. Втората ракета на Япония тръгна от квалификациите на турнира в Акапулко, където стартира с победа над 123-тия в света Тобиас Камке, а за място в основната схема трябваше да премери сили с Райън Харисън, който пристигна в Мексико като шампион от турнира от сериите ATP 250 в Мемфис. Японецът обаче не се притесни и успя да осъществи чудесен обрат – 3:6, 6:3, 6:2 за място в основната схема.

Първото му изпитание там пък беше още по-сериозно – №18 в света Джак Сок, който само преди две седмици триумфира на турнира в Делрей Бийч. След нова трисетова победа и нов обрат (3:6, 6:2, 6:1) Нишиока записа една от най-големите победи в своята кариера и достигна но осминафинал, където записа още една трисетова победа – над №79 в света Джордан Томпсън от Австралия – 6:4, 3:6, 6:0. Младият японец беше спрян в Акапулко от двукратния шампион в надпреварата и финалист от Australian Open Рафаел Надал, като също се представи достойно – 6:7(2), 3:6. По-рано през сезона Нишиока записа втора победа в своята кариера в турнир от Големия шлем, надигравайки австралиеца Алекс Болт (№632 в света) в първи кръг, а във втори загуби от 14-тия в света Роберто Баутиста Агут в три сета.

През 2015-та година на US Open той записа петсетов успех над Пол-Анри Матю в първи кръг, а във втори отстъпи на Томаш Белучи. Предизвикал интерес покрай представянето си в Акапулко, 21-годишният японец призна, че неговата мечта е да спечели турнир от Големия шлем, а любимата му надпревара е US Open. Любимият му играч пък е бившият №1 в света чилиец Марсело Риос. „Харесвах начина, по който играе Марсело Риос.

Той беше топ играч, гледах как се движи по корта и използвам част от неговите техники“, коментира световния №70, който върви по стъпките на своя сънародник Кей Нишикори. „Кей ми дава възможност да трупам безценен опит, тренирал съм с него много пъти, понякога в академията, както и на някои турнири и разбира се в Япония. Наблюдавам неговите мачове, следя движенията му“, коментира Йошихито Нишиока, който има спечелени 4 спечели титли от сериите „Чалънджър“ в кариерата си. _____Мобилната версия на Tennis24.

bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК! Коментари Блог От авторитеНазаем Новини Най-четениПоследни Турнир на седмицата Турнир: WTA Malaysian OpenКатегория: ДругМясто на провеждане: Куала Лумпур, МалайзияНастилка: ТвърдаНаграден фонд: $226,750Official Website | Livescore Турнир на седмицата Турнир: Brasil OpenКатегория: ДругМясто на провеждане: Сао Пауло, БразилияНастилка: КлейНаграден фонд: $520,285Official Website | Livescore Турнир на седмицата Турнир: Abierto Mexican OpenКатегория: ДругМясто на провеждане: Акапулко, МексикоНастилка: ТвърдаНаграден фонд: ATP $1,633,690; WTA $226,750Official Website | Livescore Турнир на седмицата Турнир: Dubai ChampionshipsКатегория: ДругМясто на провеждане: Дубай, ОАЕНастилка: ТвърдаНаграден фонд: WTA $2,365,250; ATP $2,858,530Official Website | Livescore