Световната №1 стегна куфарите след изненадваща загуба

7 Юли, 2018
339 преглеждания

Изненадите в женската схема на Уимбълдън продължиха и днес, след като №1 в света Симона Халеп загуби от тайванката Су-Уей Сие с 6:3, 4:6, 5:7 в мач от третия кръг на турнира.Шампионката от „Ролан Гарос“ започна убедително срещата и взе първата част, но 48-ата в света Сие отговори във втората част и я спечели с 6:4. По този начин се стигна до решаващ трети сет, в който двете си размениха по два пробива, преди Сие да постигне решаващ пробив в 11-ия гейм и след това да затвори мача на собствен сервис след два часа и 20 минути. По този начин от топ 10 на поставените в схемата тенисистки остана само една – чехкинята Каролина Плишкова.

В следващия кръг Сие ще се изправи срещу Домника Цибулкова от Словакия, която победи 15-та поставена Елизе Мертенс с 6:2, 6:2.