Излъчиха шампионите на двойки до 12 г.

4 юни, 2016
453 преглеждания

Бяха определени шампионите на двойки на държавното лично първенство до 12 години DEVIN CUP, което се провежда на базата на СК „Дема“ в София.Във финалите при момчетата спечелиха Динко Динев (ТК „Черноморец“) и Янаки Милев (ТК „Локо 98“ – Пловдив) след 6:2, 6:4 над Драгомир Драганов („15-40“- София) и Виктор Марков („Диана“- София).Първото място при момичетата заслужи дуетът Катерина Димитрова (ТК „Локо 98“- Пловдив)/Мария Танева (ТК „Нова Загора“). В спора за трофея те надделяха над Денислава Глушкова (ТК „Дема- София) и Виолина Митрофанова (ТК „Спорт Палас“- Сливен) със 7:5, 6:0.

Ясно е и кои тенисисти ще се борят за титлите на сингъл на държавното. Лидерът в схемата Динко Динев (ТК „Черноморец“) се класира за финала, където ще се изправи срещу номер 2 Драгомир Драганов („15-40“- София). Динев се наложи над Димитър Пенчев (ТК „Кристи“- Дряново) с 6:1, 6:2. Драганов пък се справи с Янаки Милев (ТК „Локо 98“ -Пловдив) с 6:4, 6:4.

При момичетата шампионката ще бъде определена между Денислава Глушкова (ТК „Дема“- София) и Катерина Димитрова (ТК „Локо 98“ – Пловдив). Глушкова, която е водачка в схемата, не допусна изненада и спечели с 6:1, 6:2 над Виолина Митрофанова („Спорт Палас“- Сливен). Димитрова пък излезе победителка в най-оспорваната среща с 3:6, 6:0, 6:3 срещу Стела Пеева („Авеню“ – Бургас).