Милош Раонич победи със стил Сепи

30 юни, 2016
448 преглеждания

Работата на Милош Раонич с Джон МакЕнроу очевидно дава резултати. Със стегнат и атакуващ стил канадецът победи Андреас Сепи в отложен от вчера мач със 7:6 (5), 6:4, 6:2 във втори кръг на Уимбълдън. Седмият в световната схема записа 25 аса в мача, както и 41 уинъра. Той спечели и 73% от точките си на мрежата.

25-годишният Раонич показа, че е един от най-добрите играчи на сервис, като вкара сервиси с 224 км/ч срещу които италианецът просто нямаше какво да направи. Раонич е полуфиналист от Уимбълдън от преди две години, а миналата година отпадна в трети кръг от Ник Кириос в четири сета. Поставеният под номер 6 в схемата канадец ще се изправи срещу Джак Сок в следващия си мач.Сок стигна до трети кръг, след като даде сет на Робин Хаасе, но победи с 6:1, 6:3, 6:7 (3), 6:4.

Американецът спаси шест брейк пойнта и удари 53 уинъра в мача, продължил 2 ччаса и 16 минути. Мачът срещу Раонич ще е първото му участие в трети кръг на Уимбълдън на сингъл. Той има титла, но на двойки с Поспишил през 2014 г. Балансът му срещу канадеца обаче е много лош: 1:7.

Напред продължи и номер 11 в основната схема – Давид Гофен. Той победи за 87 минути Едуар Роже-Васлен с 6:4, 6:0, 6:3. Следващият му съперник ще е 116-ият в световната ранглиста Денис Истомин, който спря Николас Алмагро 6:4, 7:6(5), 6:2 за малко по-малко от два часа игра.