Нестеров и Иванов заслужиха място във финалната осмица в Румъния (обновена)

17 Авг., 2023
60 преглеждания

Българите Пьотр Нестеров и Симон Антони Иванов се класираха за четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей в румънския град Търгу Жиу с награден фонд 15 хиляди долара. Националът за Купа „Дейвис“ и осми в схемата Нестеров елиминира французина Кентен Фолио с 6:1, 1:0 и отказване на съперника заради травма.Поставеният под номер 7 Симон Антони Иванов пък победи представителя на домакините Кълин Манда с 6:3, 4:6, 6:3 за 99 минути. Българинът пропиля сет и аванс от 3:0 гейма във втория, а в третата част навакса ранен пробив пасив и стигна до успеха.

В надпреварата на двойки дуетът Нестеров и Михай Коман (Румъния), поставени под номер 4, достигна до полуфиналите след 6:2 и отказване на представителите на домакините Манда и Михай Маринеску. Иванов и Габриел Донев пък отпаднаха на четвъртфиналите след отказване при 6:1, 2:4 срещу третите в схемата румънци Александру Думитру и Дан Томеску. .