Гергана Топалова ще играе за титлата в Португалия

7 Окт., 2023
56 преглеждания

Гергана Топалова се класира за финала на турнира на клей в Лисабон (Португалия) с награден фонд 40 хиляди долара.23-годишната Топалова направи обрат и победи петата поставена Карлота Мартинес Сирес от Испания с 4:6, 7:5, 6:4 за 3:10 часа.Българката преодоля пасив от един сет и 2:5 във втората част, направи серия от пет поредни гейма и след 7:5 изравни резултата. В третата част Топалова изоставаше с 1:3, но изравни 4:4, след което направи пробив в десетия гейм, с който стигна до крайния успех.

Така националката на България за „Били Джийн Кинг къп“ си осигури 42 точки за световната ранглиста и 3257 долара, а в спора за титлата тя ще играе утре срещу победителката от мача между Франсиска Жорже (Португалия) и номер 2 Каратина Заватска (Украйна).Топалова има шест трофея на сингъл в кариерата си до момента от турнирите на ITF.