Травма в китката притесни феновете на Джокович

2 Ян., 2024
47 преглеждания

Новак Джокович преодоля проблем с дясната китка и стигна до победата срещу Иржи Лехечка с 6:1, 6:7 (3), 6:1 в мач от турнира за смесени отбори United Cup.С успеха Джокович изравни резултата на 1:1 от сблъсъка между Сърбия и Чехия. Световният номер 1 срещна трудности във втория сет, който загуби след тайбрек, като след края на тази част взе медицински таймаут, за да получи лекарска помощ заради болка в китката.Проблемът не оказа влияние върху представянето на сърбина в решителния трети сет и той отново намери ритъма си, давайки само гейм на съперника.

След мача Джокович каза, че има оток на китката.“Това не е за първи, нито за последен път. Случват се такива неща. Просто трябва да го приема.

Ще видим какво ще се случи“, каза Джокович.Заради травмата Джокович няма да вземе участие в решителния мач на двойки с Олга Данилович и ще бъде заменен от Хамад Меджедович.