Милев показа зъби, но отстъпи пред Джумхур, Босна докосва победата в Бургас

3 Февр., 2024
25 преглеждания

Отборът на Босна и Херцеговина поведе на България с 2-0 победи в сблъсъка между двата отбора в плеойф за запазването на място в Световна група I на Купа „Дейвис“. Във втория двубой от програмата за събота Янаки Милев отстъпи с 0:2 сета пред бившия №23 в света Дамир Джумхур, в отделните части 3:6, 2:6. Срещата се проведе в ТК „Авеню“ в Бургас и продължи 75 минути. Първият сет беше решен от един пробив, дело на Джумхур в шестия гейм.

През втората част босненецът започна с брейк в първия гейм, но Милев отговори светкавично и с ри-брейк изравни за 1:1 гейма в вдигна на крака публиката. До края на срещата обаче опитът на Джумхур се оказа решаващ и той взе 5 от следващите 6 изиграни гейма, с което и победата. В неделя по програма трябва да се изиграят три двубоя. Началото е от 14:00 часа със среща на двойки, като за България са заявени Александър Лазаров и Александър Донски, а за гостите от Босна и Херцеговина – Мирза Башич и Томислав Бъркич.

По регламент капитаните могат да правят промени до час преди началото на двубоя. Дуелът край морето ще завърши с две срещи на единично. В първата сили ще премерят Димитър Кузманов и Дамир Джумхур, а във втората Янаки Милев и Нерман Фатич. Входът за зрители е свободен до запълване на капацитета на трибуните.