Монфис разочарова цяла Канада, отстрани Раонич

30 Юли, 2016
429 преглеждания

Французинът Гаел Монфис нанесе удар и разочарова цяла Канада като отстрани местния любимец Милош Раонич в четвъртфиналите на „Роджър скъп“ в Торонто. Монфис спечели с 6:4, 6:4 и се класира за полуфиналите. В битката за място на финала той ще има тежка задача и ще се изправи срещу номер 1 в света Новак Джокович. Сърбинът се преодоля съпротивата на Томаш Бердих със 7:6(5), 6:4 и не си позволи загуба и в 21-вия мач между двамата.

Ноле гони четвърта титла от „Роджърс Къп“ в кариерата си.„Разочарование е правилната дума. В тениса, освен ако не си от онези малцина играчи, които печелят всеки турнир, винаги се случва да губиш. Много е важно да използваш възможността от тези загуби да извлечеш уроците, да се опиташ да станеш по-добър след това.

Загубих 12 точки от мой сервис, а в два от геймовете играх наистина зле“, коментира Раонич.За Монфис това бе девета поредна победа и първа от три мача срещу Раонич този сезон. „Стабилен съм. Това е“, коментира Монфис.

В другия полуфинал ще се изправят Стан Вавринка и Кей Нишикори.