Анди Мъри на полуфинал по трудния начин

12 Авг., 2016
415 преглеждания

Олимпийският шампион от Лондон 2012 Анди Мъри е вече на полуфинал в Рио де Жанейро.Вторият в света и схемата на турнира британец победи Стийв Джонсън от Съединените щати с 6:0, 4:6, 7:6(2) като двубоят много приличаше по развитието си на вчерашния успех на Анди срещу Фонини.Мъри взе първи сет за 25 минути. В него шотландецът спечели 26 точки срещу само осем на съперника и направи една-единствена непредизвикана грешка.

В следващата част Джонсън взе първия си гейм в мача след пробив за 1:0. Този брейк се оказа достатъчен да бъдат изравнени сетовете. Анди имаше само една точка за рибрейк в седмия гейм, но не успя.Заключителната част беше равностойна.

Американецът проби за 4:3 с ефектен прехвърлящ удар. Анди не трепна и тутакси направи рибрейк. После се стигна до тайбрек. В него Мъри водеше с 4:2 точки на смяната на полетата.

При 6:2 шампионът от Лондон имаше 4 мачбола и триумфира още при първия с мощен смач.Британецът постигна общо 24 печеливши удари, 6 от които бяха асове, при 15 непредизвикани грешки. Джонсън направи 31 уинъра, но и 36 грешки.На полуфиналите Анди Мъри очаква победителя от срещата между Кей Нишикори и Гаел Монфис.