Давид Ферер започна с победа в Пекин

3 Окт., 2016
443 преглеждания

Петият поставен в основната схема, Давид Ферер започна повече от добре участието си на Откритото първенство на Китай в Пекин. Испанецът, който се смъкна до номер 13 в световната ранглиста, се цели в първи финал за годината. Първата крачка той направи срещу уругваеца Пабло Куевас, когото победи с 6:4, 7:6 (3). За разлика от него Куевас има цели две титли и още два загубени финала през 2016 г.

Това е четвърта поредна победа на Ферер срещу този съперник. Ибериецът започна първия сет много силно, като направи пробив още при първата възможност. Това бе и единствената брейк-точка в мача.Ферер е финалист от Пекин през 2010 г.

, а миналата година игра на полуфинал. И в двата случая обаче падна от Новак Джокович. Следващият му съперник ще е победителят в мача между Фабио Фонини и Виктор Троицки.