Кербер профуча за 55 минути до осминафинал (снимки)

20 Ян., 2017
344 преглеждания

Кербер профуча за 55 минути до осминафинал (снимки) Свързани турнири
Australian OpenСвързани играчи Ангелик КерберТагове
кербер мелбърн вандевеге кузнецова павлюченкова свитолина бушар 20-01-2017 06:11 | Любомир Тодоров Световната номер едно Ангелик Кербер продължава защитата на титлата си от Откритото първенство на Австралия и е вече на осминафинал.За разлика от предишните си два двубоя, днес германката победи в два сета с 6:0, 6:4 само за 55 минути Кристина Плишкова от Чехия в дерби на левичарки.Кербер взе първия сет само за 21 минути. Тя спечели първите осем гейма в двубоя, преди Плишкова да се запише в срещата.

По сценария от първите срещи Анджи загуби три поредни игри, но овладя навреме кризата, за да не се стигне до трета част. 29-годишната германка успя да пробие отново за 5:4 и в следващия гейм затвори двубоя при първия си мачбол.В следващия кръг Кербер се изправя срещу непоставената Коко Вандевеге. Американката надделя над Южени Бушар от Канада с 6:4, 3:6, 7:5.

ГАЛЕРИЯ ОТ ДВУБОИТЕ В ПЕТЪКЩе има руски осминафинал в Мелбърн, в който ще се срещнат Светлана Кузнецова и Анастасия Павлюченкова.Осмата в схемата Кузнецова надигра в маратонски мач бевшата номер едно Йелена Янкович от Сърбия с 6:4, 5:7, 9:7 след повече от 3 часа и половина игра. Тенисистката от Санкт Петербург водеше със сет и 4:1 във втория, но Янкович успя да направи обрат. В третия сет след гонитба в резултата Кузнецова успя да спечели.

Павлюченкова, която е №24, отстрани 11-ата Елина Свитолина от Украйна със 7:5, 4:6, 6:3. _____Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.