Анди Мъри напуска Мелбърн, победен от Миша Зверев (снимки)

22 Ян., 2017
389 преглеждания

Анди Мъри напуска Мелбърн, победен от Миша Зверев (снимки) Свързани новини
Програма за Australian Open, ден VIIСвързани турнири Australian OpenСвързани играчи
Анди Мъри Миша Зверев Тагове
анди мъри миша зверев мелбърн 22-01-2017 09:20 | Любомир Тодоров Ще има тенисист с фамилията Зверев на четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия, но това ще бъде по-големият брат Миша. Левичарят, който представя Германия поднесе изненада и шокира световния номер едно Анди Мъри, като го победи на централния корт „Род Лейвър Арина“ със 7:5, 5:7, 6:2, 6:4. За първи път от много години ните един оп първите двама в схемата няма да участва на четвъртфинал в Мелбърн. Петкратният финалист Мъри отново няма да може да добави титла от този турнир от Големия шлем.

В първата част 50-ият в света Зверев губеше с 1:3 и 3:5, но направи обрат, спомогнат и от грешките на британеца. Във втория Мъри успя да спечели с пробив в заключителния 12-и гейм.Третата част беше за 29-годишния Миша, който проби на два пъти (първият път на нула!) началния удар на съперника и показа чудесни излизания на мрежата.

Роденият в Москва тенисист започна с брейк и следващия сет. След това Зверев контролираше събитията, сервираше отлично и не позволи на водача в схемата да стигне до точка за връщане на пробива. При 5:4 германецът сервираше за място на четвъртфиналите. Той стигна до мачбол и го реализира с чудесен сервис и ретур на световния номер едно в аут.

ГАЛЕРИЯ ОТ НЕДЕЛНИТЕ МАЧОВЕ В МЕЛБЪРН Миша постигна 52 печеливши удари срещу 26 непредизвикани грешки. За Мъри балансът беше 71 уинъра и 28 грешки. На първия си четвъртфинал в Шлема Зверев очаква победителя от срещата между Кей Нишикори и Роджър Федерер. _____Мобилната версия на Tennis24.