Типсаревич с първа победа от две години, испанец с брутална травма (видео)

21 Мар., 2019
297 преглеждания

Сърбинът Янко Типсаревич постигна първата си победа в Тура на АТP от август 2017 година. Типсаревич се наложи над представителя на домакините Брадли Клаан с 6:3, 6:3 на старта на надпреварата на твърди кортове от серията „Мастърс“ в Маями. 34-годишният белградчанин, който е 453-и в света в момента, играе в третия си турнир за сезона, след като пропусна цялата 2018 година заради операции на сухожилията на двете си колена.Заради травмите Типсаревич, който участва в Маями за първи път от 2013 година, използва т.

нар. „защитен ранкинг”, а във втория кръг той ще се изправи срещу номер 22 Роберто Баутиста Агут (Испания).Полякът Хуберт Хуркач, който през миналата седмица достигна до четвъртфиналите на първия за сезона „Мастърс“ в Индиън Уелс, надделя над италианеца Матео Беретини с 6:4, 6:3 и очаква във втория кръг третия в схемата австриец Доминик Тийм, който спечели титлата в Индиън Уелс.Германският ветеран Миша Зверев отрази 8 мачбола и елиминира участващия с „уайлд кард“ испанец Никола Кун с 4:6, 7:5, 2:2 и отказване на съперника заради сериозни мускулни крампи.

Кун, 255-и в света, имаше аванс от сет и 5:2, но на два пъти пропусна да затвори мача при собствен сервис, а със серия от пет поредни гейма Зверев изравни. 19-годишният испанец проби за 2:1 в третата част, но германецът веднага върна пробива, след което Кун се отказа. Съперник на Зверев във втория кръг ще бъде номер 17 Николоз Басилашвили (Грузия). Tennis can be a BRUTAL sport2hrs+ into his match with Mischa Zverev, Nicola Kuhn collapses with cramp…

Get better soon, Nicola #MiamiOpen pic.twitter.com/2psBLAyTre — Tennis TV (@TennisTV) March 20, 2019