Нов исторически успех за Иван Иванов

12 Февр., 2023
163 преглеждания

Шампионът на „Ориндж Боул“ Иван Иванов спечели историческа първа титла при юношите на турнира от категория J100 в Манакор (Испания).14-годишният българин победи на финала представителя на домакините от Испания Рафаел Йодар с 3:6, 6:4, 6:4. По този начин младата българска надежда записа поредния исторически успех в кариерата си до момента, след като в края на миналия сезон триумфира в най-престижната надпревара за юноши „Ориндж Боул“.Изключително ключов за изхода на двубоя се оказа вторият сет, в който Иванов обърна резултата от 0:3 гейма.

Преди този мач Иван постигна четири победи със само един загубен сет – на полуфиналите срещу Фридерик Васиутински от Полща (17 г.) – 6:3, 5:7, 6:1. Преди това той елиминира Тимур Биелдугин от Украйна (18 г.), Уго Соарес от Франция (18 г.

) и Матео Мораси от Испания (16 г.), като в тези три срещи не загуби сет.