Медведев хвърля монети по съдийка, чака го наказание

5 Юли, 2017
439 преглеждания

Руснакът Данийл Медведев отпадна във втория кръг на Уимбълдън и направи скандал след загубата си.Белгийският левичар Рубен Бемелманс го победи 6:4, 6:2, 3:6, 2:6, 6:3, което беше неочаквано, след като 21-годишният Медведев сензационно отстрани Вавринка на старта в Лондон.След края на мача руснакът извади портфейла си и започна да хвърля монети към съдийката на стол Мариана Алвеш. Това ще му донесе вероятно сериозна глоба, а може би и дисквалификация.

Медведев се кара с Алвеш през целия пети сет, разказва бившият белгийски тенисист, а сега журналист Филип Девулф в Туитър. Той твърдял, че тя го е ощетила в цели пет случая и поиска намесата на супервайзъра на Уимбълдън.Данийл беше санкциониран с наказателна точка в шестия гейм на заключителната част заради второ предупреждения от арбитъра.Това не е първата невъзпитана реакция на Медведе срещу съдия.

Пред април миналата година той беше дисквалифициран на чалънджъра в Савана, САЩ. Тогава той беше обвинен в расова обида към съдийката на стол в мача си срещу Доналд Йънг, която той обвини, че е приятелка на американеца.