Медведев отказа и Вердаско

14 Февр., 2019
328 преглеждания

Данийл Медведев продължава да впечатлява с изявите си от началото на сезона. Руснакът се класира за четвъртфиналите на турнира в зала в Ротердам, след като победи с 6:2, 7:5 испанския ветеран Фернандо Вердаско. Срещата продължи час и 34 минути. Медведев, който миналата седмица спечели четвърта титла в кариерата си, триумфирайки в зала в София, е спечелил 13 от изиграните 15 двубоя през сезона.

В следващия кръг той ще срещне победителя от двубоя между Жо-Вилфред Цонга и изненадата Талон Грийкспоор. Медведев спечели първите три гейма срещу Вердасо, който приключи срещата с 42 непредизвикани грешки, като успя и да пробие в 11-ия гейм на втория сет. Сервирайки за мача руснакът приключи срещата със сервис-воле. По-рано през деня място в осмицата си осигури и Дамир Джумхур.

Той се справи с представителя на Казахстан Михаил Кукушкин – 6:4, 7:6 (3) след час и 43 минути игра. На четвъртфиналите Джумхур ще играе с Гаел Монфис.