Риск отрази пет мачбола по пътя към трофея

16 юни, 2019
238 преглеждания

Алисън Риск е новата шампионка на турнира на трева в холандския град Хертогенбош. На финала на надпреварата американката отрази пет мачбола и се наложи над водачката в схемата представителка на домакините Кики Бертенс с 0:6, 7:6(3) 7:5. Срещата продължи близо два часа и половина. Бертенс се виждаше с титлата, след като взе 10 от първите 11 гейма, но допусна обрат.

Тя пропиля три мачбола при 5:4 и сервис на съперничката, а след това и още два при 6:5 гейма. В последвалия тайбрек Риск дръпна с 3:0 точки и след това комфортно спечели, за да изравни резултата.В третата част холандката отново поведе с 3:1 гейма, но американката бързо стигна до 3:3, а след това реализира още един брейк за 7:5 и заслужи втора титла в кариерата си след Таянцин (Китай) през 2014 година, като прекъсна серия от шест поредни загубени финала след това.