Томова победи шампионка от Australian Open в Индиън Уелс

9 Мар., 2024
18 преглеждания

Първата ракета на България Виктория Томова започна с великолепна победа участието си в основната схема на турнира в Индиън Уелс. Томова победи с 6:4, 7:6(5) представителката на домакините София Кенин. Срещата продължи точно 100 минути.25-годишната Кенин е шампионка на Откритото първенство на Австралия през 2020-а година.

Във втория кръг Томова ще играе срещу №20 в основната схема Каролин Гарсия.Българката изостана с 0:2 в началото на първия сет срещу Кенин, но направи обрат до 5:2. При 5:3 Вики сервира за спечелване на сета, но допусна пробив. Томова обаче отговори с рибрейк и спечели първата част с 6:4.

Томова продължи да доминира на корта и поведе с 5:2 във втория сет. Кенин обаче спечели четири поредни гейма и при 6:5 сервира за изравняване на сетовете. Вики не се отказа да се бори и успя да върне пробива за да се стигне до тайбрек. В него Томова поведе с 5-1 точки, но допусна изравяване при 5-5.

След това българката поведе с 6-5 и от първия си мачбол затвори мача в своя полза.