Мъри победи Беретини в най-очаквания двубой от I кръг

21 Мар., 2024
16 преглеждания

Анди Мъри победи Матео Беретини с 4:6, 6:3, 6:4 и се класира във втория кръг на турнира в Маями, който е с награден фонд от 8.995 милиона щатски долара. Така 36-годишният шотландец стана едва третият активен играч с 30 или повече победи в надпреварата. Пред Мъри са само Новак Джокович с 44 и Рафаел Надал с 40.

„Това беше голяма победа за мен. Може би започнах малко бавно, но от средата на първия сет заиграх по-добре и задържах нивото до края на мача“, заяви Мъри край корта, след което написа на камерата, че „в старото куче още има живот“.Беретини доминираше в началния сет, въпреки че играеше за първи път на ниво АТП от откритото първенство на САЩ насам. Той обаче бързо загуби инерция и във втория сет Мъри проби за 4:2, защитавайки моментално брейка.

Последва изравняване на сетовете и контузия за Беретини, която му попречи да играе на високо ниво в последната част. Мъри, двукратен шампион на турнира в Маями, проби подаването на италианеца още в първия гейм на третия сет и задържа преднината си до края, завършвайки на първи мачбол при преднина от 40:15. Следващият съперник на британеца е аржентинският тенисист Томас Ечевери.