Дел Потро спечели още една престижна награда

22 Дек., 2016
417 преглеждания

Дел Потро спечели още една престижна награда Свързани играчи
Хуан Мартин дел ПотроТагове Хуан Мартин дел Потро 22-12-2016 15:22 | Станко Димов Хуан Мартин дел Потро добави още една награда към витрината си тази седмица, след като спечели отличието Спортист на годината в Аржентина. Това е втори случай, в който Дел Потро получава наградата Golden Olimpia. Той беше отличен и през 2009-а, когато спечели първата си и единствена за момента титла от Големия шлем – US Open. Този сезон аржентинецът спечели АТР титла за първи път от близо 3 години насам.

Това се случи на турнира в зала в Стокхолм, където на финала Дел По надви Джак Сок. Като цяло Кулата от Тандил направи впечатляващо завръщане на корта. През лятото той победи последователно Новак Джокович и Рафаел Надал и заслужи сребърен медал на Олимпийските игри в Рио де Жанейро.Той игра четвъртфинал на US Open, а в края на годината беше с основна заслуга за историческия първи триумф на Аржентина в Купа „Дейвис”, световно отборно първенство по тенис.

На финала в Загреб Дел Потро записа 2 победи на сингъл, като особено впечатляващ беше обратът от 0:2 до 3:2 сета над Марин Чилич. Вдъхновяващото представяне на Дел Потро му осигури и наградата на АТР за Завръщане на годината. Той получи приза и през 2011. _____Мобилната версия на Tennis24.

bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК! Коментари Блог От авторитеНазаем Новини Най-четениПоследни